Jak na slovíčka

Můžete se učit gramatiku, jak chcete, ale když si pak nemůžete vybavit to správné slovíčko, stejně se nedomluvíte. Způsobů, jak si slovíčka do hlavy nasoukat, existuje mnoho a jistě i vy máte své zaručené fígle, které vám fungují. Pojďme se teď alespoň na některé podívat.

Biflování zpaměti

Většina z nás si určitě pamatuje na hodiny angličtiny ve škole, kdy jsme měli založený zvláštní sešit na slovíčka se třemi sloupečky na anglický výraz, správnou výslovnost a český překlad. Nevýhodou této metody je hlavně fakt, že si sice vybavíme, kde na stránce máme slovíčko napsané, ale zrovna když ho potřebujeme použít, ne a ne si na něj vzpomenout. Také se vám možná stává, že se slovíčka naučíte v pořadí, v jakém je máte napsaná, a když vás pak někdo zkouší ze slovíček na přeskáčku, najednou už to tak nejde. I přes tato negativa za sebe ale musím říct, že už jsem na sešitkovou metodu zvyklá a vyhovuje mi.

Obrázky, diagramy, barvičky

Učení slovíček by pro nás nemělo být za trest. Proto je dobré si ho zpříjemnit obrázky (i vlastními malůvkami), barevným podtrháváním slovíček, která jsou pro nás důležitá nebo si je těžko pamatujeme, tabulkami, ve kterých slova rozdělujeme podle různých kategorií, mentálními mapami apod.

Učení v praxi

Nejlepší je učit se to, co sami v životě potřebujeme. Na co si pamatovat terminologii ze strojního průmyslu, když ji třeba ve svém oboru číšníka nikdy nepoužiju. Je tedy dobré zaměřit se na situace a obraty, které se mi hodí, zkoušet si je v hlavě překládat a chybějící slovíčka si vyhledávat a zapisovat.

Čtení cizojazyčných knížek

Dnes již existuje celá řada edic zjednodušené literatury rozdělené podle jazykové úrovně čtenáře nebo i dvojjazyčné knihy s textem v jednom jazyce na jedné straně a ve druhém na té protější. Stačí si jen vybrat, o čem chcete číst.

Lístečky

Na kousky papíru si napíšete slovíčka, která vám dělají problémy, a nosíte je po kapsách, nastražíte je na sebe na záchodě, u zrcadla nebo ve skříni a kdykoli o ně zavadíte pohledem, rovnou si je i zopakujete. Tato metoda vyžaduje určitou pečlivost a systematičnost, o to je však účinnější.

Přišli jste i na jiné způsoby, které vám vyhovují? Budeme rádi, když se o ně podělíte s ostatními. Emaily na nás najdete v sekci Kontakty.

Kontakty

Bc. Lukáš Petržela (jednatel)

tel.: 775 616 323 / 777 765 098

Účet: 2200447025/2010

IČO: 01887408 

Tipy pro Vás

Vážení rodiče a studenti. Od 11.3 do 15.3.2019 jsou jarní prázdniny a kurzy/kroužky tedy nebudou (vyjma kroužku na ZŠ Trávník v Přerově). Od 18.3.2019 pokračují všechny kurzy/kroužky dle rozvrhu. Přejeme příjmené prožití prázdnin. Tým EE

 

Report za měsíc leden/2019 ze všech kroužků a kurzů naleznete ve formátu pdf k tisku či stažení v sekci Publikujeme/Reporty.

 

Vážení rodiče a studenti. 1. pololetí pokračuje jako vždy standardním rozvrhem až do konce ledna 2019. Na to přímo navazuje 2. pololetí od začátku února 2019 (není třeba se jakkoliv znovu přihlašovat). Stran platby budete informováni prostřednictvím emailu/SMS na přelomu ledna a února tohoto roku. Děkujeme.

 

© 2011 - 2019 English Education

O webu