Novoroční předsevzetí – a letos už konečně něco udělám s tou svojí angličtinou 

S novým rokem jako bychom měli víc energie a odhodlání začít na sobě pracovat: Budu víc cvičit, míň hřešit na sladkém, přestanu kouřit, pít kávu nebo také konečně se někam posunu v angličtině. Pokud se v posledním bodě poznáváte, možná Vám následujících pár tipů pomůže, aby nezůstalo jen u předsevzetí a entuziasmus Vám vydržel po celý rok.

Pomalu, ale jistě

Stejně jako při fyzickém cvičení se Vám může stát, že se do toho s vervou pustíte, a tím se na pěkných pár dní zcela odrovnáte... O to těžší je pak znovu začít. Mnohem lepší je dávkovat si angličtinu po menších částech, ale častěji. Pro začátek bohatě stačí slabá půlhodinka dvakrát týdně. A nemusí se jednat jen o učení se z učebnice. Počítá se i pročítání si svých starých zápisků, slovíček, sledování filmu v původním znění s titulky, poslech rozhovorů na CD,... Někdy se Vám zadaří dostat se k angličtině častěji, jindy ne. Rozhodně ale nesmíte přestávat úplně.

Mít svůj cíl

Ne každý musí toužit po certifikátu nebo práci v mezinárodní společnosti. Třeba se učíte angličtinu z jiných důvodů a Vaše ambice takhle vysoko nesahají. Rozhodně je ale dobré mít před sebou vytčený cíl, kterého se snažíte dosáhnout. Každou volnou chvílí, kterou věnujete angličtině, se mu budete přibližovat. Pro někoho to může být přečíst si anglickou knihu v originále, rozumět písničkám své oblíbené skupiny nebo moci si popovídat s Američanem, který se přistěhoval do Vaší ulice. Čím konkrétnější a hmatatelnější cíl, tím lépe. O to jednodušší pro Vás bude stanovit si kroky k jeho dosažení a také si pohlídat jeho naplnění.

Důležitá je motivace

Obecně platí (nejen pro angličtinu), že pozitivnější motivace je silnější než ta negativní. Pokud se učíte anglicky, protože musíte (kvůli škole, práci...), snadno si k učení vypěstujete odpor. Zkuste si najít něco, co Vás na učení baví. Může to být pěkně graficky zpracovaná učebnice, příjemný učitel nebo skupina studentů, se kterými se na lekci vždy zasmějete. A samozřejmě se nezapomínejte chválit. Už nejste ve škole, abyste dostávali jedničky nebo razítka, ale nic se nevyrovná dobrému pocitu, když ve větě použijete nově naučená slovíčka, porozumíte cizinci, který Vás zastaví na ulici, anebo dokonce sami někoho oslovíte. Za to všechno si zasloužíte pochvalu!

Doufám, že Vás angličtina bude provázet nejen letošním rokem a že Vám bude příjemným společníkem ve Vašem volném čase.

Kontakty

Bc. Lukáš Petržela (jednatel)

tel.: 775 616 323 / 777 765 098

Účet: 2200447025/2010

IČO: 01887408 

Tipy pro Vás

Vážení rodiče, reporty za měsíc leden/2020 ze všech kroužků a kurzů naleznete ve formátu pdf k tisku či stažení v sekci Publikujeme/Reporty.

 

Vážení rodiče a studenti. Dne 31.1.2020 jsou pololetní prázdniny a od 3.2. do 7.2.2020 jsou v Olomouci podzimní prázdniny. Kurzy a kroužky v této době nebudou. Přejeme všem příjemné prožití prázdnin a těšíme se na viděnou od 10.2.2020. 

 

Vážení rodiče a studenti. 1. pololetí pokračuje jako vždy standardním rozvrhem až do konce ledna 2020. Na to přímo navazuje 2. pololetí od začátku února 2020 (není třeba se jakkoliv znovu přihlašovat). Stran platby budete informováni prostřednictvím emailu na přelomu ledna a února tohoto roku. Děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

 

© 2011 - 2020 English Education

O webu